Про нас
Шевченківська ЗОШ І - III ступенів побудована в 1967 році за рахунок базового господарства. Приміщення школи розраховане на 192 учня. Шевченківська ЗОШ І - III ступенів функціонує на території Зеленівської сільської Ради. У 2015 році заклад було перейменовано у Комунальний заклад "Шевченківська ЗОШ І-ІІ ступенів" Новомиколаївської районної ради Запорізької області. До мікрорайону, який обслуговує школа належать такі села: Нове Поле, Рибальське, Зелене, Благодатне, Шевченківське, Новокасьянівка. Віддаленість сіл від школи від 3 до 8 км.
В школі обладнано 12 класних кімнат (з них 7 класів-кабінетів), зокрема кабінети фізики, математики, природничих наук, інформатики (комп'ютерний), два кабінети української мови та літератури, німецької мови, історії, актовий та спортивний зали.
Педагогічний колектив школи налічує 12 чоловік. Кадрове питання в школі вирішене. Плинності кадрів за останні роки немає. Колектив стабільний. Всі вчителі мають педагогічну освіту.
Серед ошатної зелені каштанів, величних осокорів, замріяних туй, гордих тополь, сором`язливих ів, серед зелені трав і розмаїття квітів причаїлась будівля нашої школи. Ось уже 50 років поспіль ведуть до неї стежинки галасливих малюків, щоб потім випустити в світ самостійного дорослого життя впевнених розумних дієвих випускників, творців нової держави. Чимало їх, тих про яких можна говорити з гордістю.
Серед них Никоненко Григорій Григорович -Директор ТОВ "Дружба", після закінчення школи, служив в армії, працював майстром на Запорізькому титано-магнієвому заводі,очолював рекраційний заповідник "Таврія". Але любов до землі, тривога за майбутнє свого краю, привела до батьківського дому і Григорій Григорович очолив сільськогосподарське підприємтство. Ось уже більше 15 років керує він ним, отримуючи високі врожаї пшениці та соняха. Григорій Григорович - наш постійний спонсор. Його подарунки звеселяють дітлахів, дякуючи йому у нашій школі затишно, тепло і підвозяться учні на заняття.
Головко Анатолій Григорович, Герой України, Заслужений працівник сільського господарства, Директор ТОВ "Гайчур", Новомиколаївського району Запорізької області, хлібороб. Анатолій Григорович - постать неординарна. Він із тих, хто рухає виробництво вперед, потомственний хлібороб, людина від землі, прекрасний керівник, людина великої душі,високоосвіченний фахівець, прогресивний керівник-аналітик, вимогливий і чуйний, щедрий душею, активний, не байдужий, справжній патріот свого краю і безмежно відданий землі. З його ініціативи у смт. Тернувате і на його кошти побудовано Православний храм.Особливу підтримку приділяє розвитку спорту в районі, фінансуючи молодіжну організацію "Футбольний клуб "Таврія"".Команда чемпіон Українив аматорськомуфутболі, триразовий володар Кубка України "Золотий колос". В цій команді виховано вісім "Майстрів спрту" та "Заслужений тренер України" Нагороджени й за свою працю високим званням Героя України, орденами За заслуги" ІІІ ступеня та "За заслуги перед Запорізьким краєм" Анатолій Григорович частий гість у нашій школі. Ми пишємося ним.
Серед випускників і такі відомі аграрії як Міхно Іван Іванович, Зеленський Олесій Миколайович, Саранча Микола Петрович, Прибор Валерій Іванович, Моргунов Олександра Володимировича , Меркулов Михайло Іванович.
Прибор Валерій Іванович після закінчення школи отримав освіту в Оріхівському с/г технікумі. Далі Дніпропетровський с/г університет. Зараз Директор ТОВ "8 Березня" Це господарство очолює не один десяток років. Прекрассна людина , високваліфікований фахівець, людина віддана землі і людям. За свій відданий труд, за високі показники у сільському господарстві отримав звання Заслуженного працівника сільського господарства.
Добре слово хочетья сказати і про Моргунова Олександра Володимировича. Відома постать у нашому районі, колишній військовослужбовець, приватний нотаріс,Голова координаційної ради Новомиколаївської районної волонтерської організації "Хто, як, не ми".
Приємно, що серед наших випускників є і творчі талановиті люди. Миленко Володимир Олександрович(Олесь Дзига) наш поет, письменник, журналіст. Член спілки письменників України. Працює спортивним кореспондентом.
Шевченківська ЗОШ І-ІІ ст. дає міцні знання з усіх предметів, адже в цій школі ведуть заняття справжні фахівці своєї справи. Учні, здобуваючи ці знання, використовують при успішній здачі ЗНО та при навчанні в вищих навчальних закладах.А за результатами навчання нагородженні золотими та срібними медалями. Хотілося б відмітити золотих медалістів: Сошину Галину, Журибіду Ольгу, Круголь Олександра, Миленка Сергія, Гапон Юлію,Фоос Каріну, Маротчак Анастасію, Бобракову Аллу,Отрішко Марину та срібних Журибіду Ірину, Діденко Анастасію . Ці випускники крім високих навчальних досягнень мали певні спортивні досягнення, а зараз ,здобувши вищу освіту, працюють по спеціальності, пропагуючи здоровий спосіб життя.
Шевченківська ЗОШ I-II ступенів є колективною власністю Новомиколаївської районної ради Запорізької області.Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1967 році, земельна ділянка, яка належить школі, має 3 га. Першим директором школи працювала Сошина Ліда Якимівна(1967-1989).З 1989 по 2000рік школу очолював Фоос Олександр Августович, з 2000 р.по 2010 -директором школи працювала Круголь Валентина Дем`янівна.З 2011 року школу очолює Отрішко Лариса Станіславівна.Хоча ці педагоги працювали і працюють в різний час, але школа для них була, є і буде тією майстернею, де формується думка підростаючого покоління і треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
На думку колективу школи, а він у нас зараз молодий та енергійний, школа має бути конкурентно- здатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчості, пошуку прогресивних технологій, методик, зростання професіоналізму педагоів школи.
Школа наша знаходиться в сільській місцевості.Гордістю закладу є шкільний парк.Наймолодшим жителем якого став саджанець дуба, який був переданий школі від товариства "Просвіта" в Запорізькій області на честь 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка.Прикрасою парку є велетенські каштани, туї тополі.Говорячи про парк, згадуються мимоволі слова із гімну школи. автором якого є Круголь Валентина Дем`янівна - вчитель німецької мови " Шевченківська школа- ніде і ніколи ми вже не забудем тебе.Каштани і клени, і туї зелені, і небо таке голубе..."
У школі дійсно працює колектив однодумців, які впевнені, що наша школа виховує справжніх патріотів нашої держави ,і не на папері, а справами доводить це. Наші учні на чолі з учителями української мови та літератури Фоос Оксаною Степанівною та Отрішко Ларисою Станіславівною переможці обласного етапу конкурсу "Об`єднаймося ж, брати мої ", (Отрішко Марина, Маротчак Анастасія), учасники конкурсу "Шанує Тараса велика родина "у м.Запоріжжі(Дорошко Данило, Отрішко Микола), переможець обласного етапу конкурсу"Таланти твої. Запорізький краю!"(Меркулов Данило, переможець обласного конкурсу "Моя країна- Україна "(Отрішко Микола ).Савченко Світлана Олексіївна підготувала переможеця історичної вікторини (Дорошко Данило),
Наші учні- учасники Малої Академії Наук ( Сошина Галина- переможець, Бельмега Валерія, Камінський Олексій,Кулько Олександр-учасники обласного етапу.)
Учні нашого навчального закладу декілька років поспіль поповнювали ряди Школи олімпійського резерву в м. Запоріжжі.(Ратушняк Леонід, Маротчак Альона, Маротчак Оксана,Меркулова Аліна ) і ми гордилися їхніми досягненнями на республіканських змаганнях з легкої атлетики.І сьогодні наші випускники продовжують займатися спортом, який став частиною їхнього життя. Никоненко Сергій зайняв призове місце на олімпіаді з фізичного виховання у м. Запоріжжі. Це результат титанічної праці вчителя фізичного виховання-Фооса Олександра Августовича, яким гордиться наша школа.
Педагогічний колектив, на чолі з директором школи,заохочують дітей до туристичної роботи.Учні нашої школи відвідали різноманітні куточки нашої України,які справили на них неабияке враження. Запам`яталася поїздка у столицю України- м. Київ, міста Львів, Дніпропетровськ,Запоріжжя(о.Хортиця.),Умань, Крим та ін.Незабутньою була подорож у Дібрівський ліс. Полюбляють мандрувати учні і рідними місцями.Вражає своєю красою заповідник "Таврія", обеліск у селі Червоне Новомиколаївського району.
Велику роботу з виховання здорового способу життя проводить в школі керівник гуртка "Скаути і краєзнавство " Нежибецький Іван Іванович. Його гуртківці неодноразові переможці змагань зі спортивного орієнтування , конкурсу "Гілея 2012,2013,2014 ".Прекрасним туристичним святом став похід на Лису гору, що у м. Василівка Запорізької області,туристична поїздка в Крим(2012р.) Захоплювали учнів нашої школи і змагання з туристичного водного спорту III -го рівня складності Великолузькими плавнями, велопробіг II рівня складності., Організатори згаданих заходів є справжніми інтузіастами, виховують сильних. мужніх справжніх захисників своєї держави.
На рівні поставлена в школі і робота з основ здоров`я, екологічного виховання школярів.Вчитель Сухина Світлана Василівна разом зі своїми вихованцями переможець проектів з енергозбереження, еколого- натуралістичних конкурсів.Вчитель завжди у творчому пошуку.Саме такі сучасні вчителі потрібні сучасним дітям.!
Душа колективу- Маротчак Лариса Володимирівна, вчитель початкових класів,вчитель музики, учасник творчого професійного конкурсу "Учитель 21 сторіччя»,вчить учнів і вчителів не тільки працювати по- новому, використовувати новітні технології на уроках , а й відпочивати.У вільний від роботи час наш колектив - активний учасник аматорської сцени Зеленівського будинку культури, переможець серед колективів району в конкурсі- огляді художньої самодіяльності .
Розповіді про досягнення учнів і вчителів школи можна продовжувати.Наш колектив має за мету підготувти учнів до дорослого життя. Отже професійна підготовка починається ще в шкільні роки. Запам`ятались учням зустрічі з викладачами Запорізького Національного Університету, ПТУ №27 з м. Запоріжжя, зустріч у м. Запоріжжі з ректором КНУКіМ М.Поплавським.
Шевченківська школа - це заклад, де поставлено за мету естетично грамотно виховати учнів, пропагувати здоровий спосіб життя. Ми -єдина шкільна родина.
Можу посперечатися з кожним, хто говорить, що не можна нічому навчитися у сільській школі. Головне- робота педагогів нашої школи, які працюють професійно, творчо і мають результат своєї праці.Сьогодні потрібно розцінювати сільську школу як ту, що виховує здорове покоління нашої нації, творчих та обдарованих дітей, це надзвичайно важливо і це потрібно охороняти. Ми чекаєо підтримки. Приїздіть, і ви дійсно в цьому переконаєтесь.
Ратушняк Леонід Петрович - випускник нашої школи, молодий спеціаліст, студент Запорізького КПУ, факультет фізичної культури і спорту. У школі працює лише третій рік, але всиг зарекомендувати себе енергійним, відповідальним прекрасним спеціалістом. Для учнів молодших класів- вчитель, для учнів середньої та старшиої ланки не тільки вчитель, а ще й добрий, надійний друг, порадник, приклад для наслідування. Він завжди поряд на уроці, на перерві, на секції, під час відпочинку. Для нього тут все знайоме і парти і класні кімнати і шкільне подвіря,і колектив, і найрідніше спотивний зал та спортивний майданчик. Перші кроки у спорті, перші поразки і перемоги здобуті саме тут у нашій Шевченківський ЗОШ І-ІІІ ст. Тому і повернувся працювати до рідної школи, щоб продовжити справу свого наставника Фооса О.А., щоб навчити маленьких школяриків тому, що навчили його, щоб виростити з них нових рекрдсменів, чемпіонів.
Фоос Олександр Августович- вчитель фізичної культури та Захисту Вітчизни, вчитель методист. У свої 50 роки він із впевненістю заявляє, що все своє життя пов'язав зі спортом.
В НЬОМУ ПОЄДНАЛИСЯ німецька розсудливість, пунктуальність з емоційністю нащадків українських степовиків. А його батьки (тато із міста Єнгельса Німецького автономного округу, а мама з селища Веселого Запорізької області) зустрілися на Всесоюзній комсомольській новобудові - Братській ГЕС. Енергетики за професією, вони обоє захоплювалися спортом: мама легкою атлетикою, батько був майстром спорту з класичної боротьби. Своє захоплення до цієї сфери людського буття вони передали і сину.
- Я прекрасно навчався в школі, - розповідає Олександр Августович про
себе. - На шкільних олімпіадах Токмацького району, де ми проживали, як переїхали з Новосибірської області, з таких предметів, як історія, географія, креслення, хімія, біологія я виборював перші місця, а на обласних - завжди був у п'ятірці перших. Школу закінчив із золотою медаллю.
І все ж, коли перед вступом у Запорізький державний університет перед Олександром постало питання вибору факультету: з улюблених історії чи фізичного виховання, він без сумніву обрав друге
- Спорт для мене все, я не можу без руху, боротьби, - говорить про свою улюблену справу Олександр Августович І розповідає, як ще з першого класу почав займатися усіма видами спорту, незважаючи на те, що у їхній сільській школі навіть не було спеціаліста з фізичної культури. Але в Олександра були тато й мама, котрі усіляко сприяли спортивним тренуванням сина. З 7-го класу хлопець серйозно зайнявся легкою атлетикою, бігом на середню дистанцію (від 800 до 3000 м) і першість району з цього виду спорту з того часу вже нікому не уступав, навіть старшокласникам. У тому ж таки 7-му класі організував у школі юнацьку команду з футболу. І на чемпіонаті району в один день грав спочатку в юніорській команді, потім - у команді дорослих. Зі шкільних років займався боксом, гирьовим спортом, а в інституті до всього додався ще й рукопашний бій.
- Заняття спортом, а особливо бігом, зміцнює організм і дає неабияку витривалість, - продовжує свою розповідь Олександр Августович і пригадує наскільки його захоплення було неоціниме під час служби в армії.
-Я служив в елітних десантних військах - в окремому мінометному диверсійному взводі. Був замісником командира. Ми готували десантників для ведення бойових дій у горах, пісках.
Фізичне навантаження було величезне і той, хто не знався зі спортом, не витримував.
По закінченні вузу в 1988 році Олександр з дружиною - студенткою філологічного факультету, і маленькою донькою приїхав на роботу у Шевченківську ЗОШ, де через 4 місяці був призначений директором. Працював на цій посаді 12 років. Але улюблену справу не полишав. Одночасно був і спортінструктором колишнього колгоспу "Дружба . Колектив фізкультури господарства вигравав районні кубки з футболу, брав участь у змаганнях з гандболу і тримався до останнього, допоки повністю не був реформований колгосп.
З 2000 року Олександр Фоос працює в школі вчителем фізичної культури та військкерівником. Має вже не одного свого послідовника. Це 15-кратна чемпіонка району з легкої атлетики, гандболу, баскетболу Аліна Кушина, яка вже закінчила факультет фізичного виховання Бердянського університету. Навчаються на факультетах фізичного виховання в різних вузах Запоріжжя призери обласних змагань з легкої атлетики Іван Миронюк, Наталія Просо- ленко.
' Свою любов до спорту передав і донечці Карині, котра стала призеркою обласних змагань з гандболу, баскетболу, легкої атлетики, кросу, є трикратною чемпіонкою з настільного тенісу Запорізького класичного приватного університету, в якому вона навчалася.
А його ученицю Альону Маротчак, срібну призерку юнацького чемпіонату України в бігові на 400 м, запросили на навчання до Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву. Цьогорічний випускник Шевченківської ЗОШ Леонід Ратушняк - 13-кратний чемпіон району і чемпіон області з легкої атлетики і кросу. Тож, без сумніву, Шевченківську школу по праву нині можна назвати кузнею спортсменів.
Нині Олександр Августович на заслуженому відпочинку, але частий гість у нашій школі. Його учні впевнено крокують своїми життєвими шляхами. Він навчив їх жити, навчатись, боротись, перемагати і не здаватись!

