top of page

ВІДЕО-КАНАЛ

"КЗ ШЕВЧЕНКІВСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ"

Флешмоб до  Дня Соборності

Відео-канал КЗ "Шевченківська ЗОШ І-ІІ ступенів" Новомиколаївської районної ради Запорізької області

Відео-канал КЗ "Шевченківська ЗОШ І-ІІ ступенів" Новомиколаївської районної ради Запорізької області

Відео-канал КЗ "Шевченківська ЗОШ І-ІІ ступенів" Новомиколаївської районної ради Запорізької області
Найти видео
Новий рік 2018

Новий рік 2018

$
02:23
Превью
Новорічне свято у школі 2018

Новорічне свято у школі 2018

$
03:05
Превью
Новый год 2016.Конкурс 'Музыкальная шкатулка'.

Новый год 2016.Конкурс 'Музыкальная шкатулка'.

01:53
Смотреть
Останній дзвінок 2016.Вальс

Останній дзвінок 2016.Вальс

03:19
Смотреть

Атестація КЗ "Шевченківська ЗОШ І-ІІ ступенів" 2016-2017 н.р.

Відомості про навчальний заклад

 

Повна назва школи

Комунальний заклад «Шевченківська загальноосвітня школа I-II ступенів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області

Рік заснування                                   

1967

Прізвище, ім’я та по батькові директора школи

 

Отрішко Лариса Станіславівна

Організаційно - правова форма

комунальна організація

Адреса

70140, вулиця Шевченка, 2, село Шевченківське Новомиколаївського району Запорізької області

Телефон 

99-67-33

Ідентифікаційний код                           

26317579

Статут

затверджений рішенням сесії Новомиколаївської районної ради від 14.08.2015року №10 та зареєстровано 14.09.2015 року

 

Свідоцтво про державну                         

реєстрацію юридичної особи           

серія АB № 055895 від 19.12.2002

 

Орган, якому підпорядкована   загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

відділ освіти, молоді та спорту Новомиколаївської районної державної адміністрації

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Новомиколаївської районної державної адміністрації

Біла Наталя Володимирівна

Відповідальний інспектор                

Хробостова Марина Анатоліївна

Бухгалтерія, яка обслуговує               

централізована бухгалтерія відділу освіти, молоді та спорту Новомиколаївської районної державної адміністрації

Голова батьківського комітету        

Никоненко Наталія Сергіївна

Кількість учнів                                   

36

Кількість класів                                 

3 +5 (індив. навч)

Кількість вихованців дошкільної групи

4

Педагогічний персонал                     

10

За сумісництвом                                 

2

Адміністративний персонал             

1

 

Презентація

Комунального закладу «Шевченківська загальноосвітня школа I-II ступенів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області

  1. Загальні дані про школу.

     Слайд 1-3 Серед ошатної зелені каштанів, величних осокорів, замріяних туй, гордих тополь, сором`язливих ів, серед зелені трав і  розмаїття квітів причаїлась

будівля нашої школи. У 2015 році, за рішенням районної ради, Шевченківську ЗОШ I-III ступенів Новомиколаївського району Запорізької області  було перейменовано в КЗ  «Шевченківська ЗОШ I-II  ступенів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області.

   КЗ «Шевченківська ЗОШ І—II ступенів» є колективною власністю Новомиколаївської районної ради Запорізької області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти  Новомиколаївської РДА ,  якому делеговані відповідні повноваження.

   Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1967 р., земельна ділянка, яка належить школі, має площу 3 га. Наша адреса:70140 Запорізька область, Новомиколаївський район, с. Шевченківське, вул..Шевченка, 2, 96-733, shevschool @ukr.net . Першим директором школи працювала Сошина Ліда Якимівна(1967-1989).З 1989 по 2000 рік школу очолював Фоос Олександр Августович, з 2000 р.по 2010 -директором школи працювала Круголь Валентина Дем`янівна.З 2011 року школу очолює Отрішко Лариса Станіславівна. Хоча ці педагоги працювали і працюють в різний час, але школа для них була, є і буде тією майстернею, де формується думка підростаючого покоління і треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.                 

 У вересні 2017 року наша школа буде святкувати свій ювілей. Ось уже 50 років поспіль ведуть до неї стежинки дієвих галасливих малюків, щоб потім випустити в світ самостійного дорослого життя впевнених розумних випускників, творців нової держави.                                                                                                                                          

     КЗ « Шевченківська ЗОШ I-II  ступенів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, власного Статуту, забезпечує одержання учнями загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів початкової загальної освіти і базової загальної середньої освіти.  Адміністрацією школи  ведеться робота  над виконанням програми розвитку  школи : удосконалення навчально-технічної бази закладу, поповнення комп`ютерною  технікою, створення комфортних умов навчання та виховання учнів.      

     Школа наша знаходиться в сільській місцевості. Гордістю закладу є шкільний парк.Наймолодшим жителем якого став саджанець дуба, який був переданий школі від товариства "Просвіта" в Запорізькій області на честь 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка.Прикрасою парку є велетенські каштани, туї тополі.Говорячи про парк, згадуються мимоволі слова із гімну школи.  автором якого є Круголь Валентина Дем`янівна - вчитель німецької мови " Шевченківська школа- ніде і ніколи ми вже не забудем тебе.Каштани і клени, і туї зелені, і небо таке голубе..."                                                                                                                                                                                                       

     Відомості про керівника ЗНЗ:

           

Керівник

Спеціальність за дипломом

Що викладає

Категорія

Звання

Рік атестації

Рік курсової перепідготовки

Місце курсової перепідготовки

Стаж загальний

Стаж керівної роботи

Директор школи Отрішко Л.С.

Українська мова і література

Українська мова і література

Вища

-

2017

2013

ЗОІППО

25

5

Відомості про голову профспілкового комітету школи:

           

Голова ПК

Спеціальність за дипломом

Що викладає

Категорія

Звання

Рік атестації

Рік курсової перепідготовки

Місце курсової перепідготовки

Стаж загальний

Стаж роб роб

ГоловоюПК

Голова ПК

Сухина С.В.

Початкові класи

Початкові класи, основи здоров`я.

спеціаліст

-

2018

2017

ЗОІППО

22

5

     КЗ «Шевченківська ЗОШ І—II ступенів»  штатними працівниками забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. 96 % педагогів школи постійно чи періодично користуються інформаційними технологіями під час підготовки чи проведення уроку. Перспектива в освіті така, що вже зараз вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не може ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями. Для вчителів в інформаційному кабінеті школи обладнано місце повністю технічно забезпечене з під’єднанням до мережі Інтернет.

    Колектив школи, а він у нас зараз молодий та енергійний,  бачить свою місію у виконанні соціального замовлення у створенні умов для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України – патріота своєї держави, який усвідомлює свою належність до сучасної світової цивілізації, чітко орієнтується в сучасних реаліях і перспективах, підготовлений до життя і праці у ХХІ столітті. Школа має бути конкурентно- здатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчості, пошуку прогресивних технологій, методик, зростання професіоналізму педагоів школи.                                                             

   Гордість нашої школи- це її випускники.

Багато випускників, про яких можна говорити з гордістю. Серед них Головко Анатолій Григорович, Герой України,  Заслужений працівник сільського господарства, директор ТОВ "Гайчур", Новомиколаївського району Запорізької області, хлібороб. Анатолій Григорович - постать неординарна. Він із тих, хто рухає виробництво вперед, потомственний хлібороб, людина від землі, прекрасний керівник, людина великої душі,високоосвіченний фахівець, прогресивний керівник-аналітик, вимогливий і чуйний, щедрий душею, активний, не байдужий, справжній патріот свого краю і безмежно відданий землі. З його ініціативи у смт. Тернувате і на його кошти побудовано Православний храм.Особливу підтримку приділяє розвитку спорту в районі, фінансуючи молодіжну організацію "Футбольний клуб "Таврія"".Команда- чемпіон України в аматорському футболі, триразовий володар Кубка України "Золотий колос". В цій команді виховано вісім "Майстрів спорту" та "Заслужений тренер України". Нагороджений за свою працю високим званням Героя України, орденами За заслуги" ІІІ ступеня та "За заслуги перед Запорізьким краєм". Анатолій Григорович частий гість у нашій школі. Ми пишємося ним.

    Серед випускників і такі відомі особистості, як Никоненко Григорій Григорович, Прибор Валерій Іванович, Моргунов Олександр Володимирович, Саранча Микола Петрович, Зеленський Олесій Миколайович, Меркулов Михайло Іванович, Міхно Іван Іванович.

  Никоненко Григорій Григорович -Директор ТОВ "Дружба", після закінчення школи, служив в армії, працював майстром на Запорізькому титано-магнієвому заводі, очолював рекреаційний заповідник "Таврія". Але любов до землі, тривога за майбутнє свого краю, привели до батьківського дому і Григорій Григорович очолив сільськогосподарське підприємтство. Ось уже 15 років керує він ним, отримуючи високі врожаї пшениці та соняху. Григорій Григорович -наш постійний спонсор. Його подарунки звеселяють дітлахів на Новорічні свята, дякуючи йому у нашій школі затишно, тепло і підвозяться учні на заняття. 

    Прибор Валерій Іванович після закінчення школи отримав освіту в Оріхівському с/г технікумі. Далі Дніпропетровський с/г університет. Зараз Директор ТОВ "8 Березня" Це господарство очолює не один десяток років. Прекрассна людина , високваліфікований фахівець, людина віддана землі і людям. За свій відданий труд, за високі показники у сільському господарстві отримав звання Заслуженного працівника сільського господарства.

    Добре слово хочетья сказати і про Моргунова Олександра Володимировича. Відома постать у нашому районі, колишній військовослужбовець, приватний нотаріс, Голова координаційної ради Новомиколаївської районної волонтерської організації "Хто, як, не ми". 

 Приємно, що серед наших випускників є і творчі талановиті люди. Миленко Володимир Олександрович(Олесь Дзига) наш поет, письменник, журналіст. Член спілки письменників України. Працює спортивним кореспондентом.

   Слайд 9 Шевченківська ЗОШ І-ІІ ст. дає міцні знання з усіх предметів, адже в цій школі ведуть заняття справжні фахівці своєї справи. Учні, здобуваючи ці знання, використовують при успішній здачі ЗНО та при навчанні в вищих навчальних закладах. А за результатами навчання нагородженні золотими  та срібними медалями. Хотілося б відмітити золотих медалістів: Сошину Галину, Журибіду Ольгу, Круголя Олександра, Миленка Сергія, Гапон Юлію,Фоос Каріну, Маротчак Анастасію, Бобракову Аллу,Отрішко Марину та срібних- Журибіду Ірину, Діденко Анастасію . Ці випускники крім високих навчальних досягнень мали певні спортивні досягнення, а зараз, здобувши вищу освіту, працюють за спеціальністю.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 50 років тому. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані.

  Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

За позабюджетні кошти проводиться ремонт шкільної оргтехніки принтерів для адміністративних потреб, оновлення актової зали, поточні ремонти коридорів школи, закупівля мийних дезінфікуючих засобів для харчоблоку, внутрішніх туалетів. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року.

Дирекція школи разом із радою школи  намагатиметься використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти.Постійним спонсорами школи є дирекція ТОВ «Дружба».

Загальна площа приміщень школи-1465 м2

Кількість по­верхів становить – 1. Технічний стан приміщень добрий. На­явні внутрішні туалети для хлопчиків і дівчаток. У них встановлено умивальники, автоматизовані сушарки для рук.

Природне освітлення повністю відповідає нормі. Штучне освітлення забезпечується  розжарювальними лампами.  Опалення водяне централізоване (від власної котельні на твердому паливі). Технічний стан котлів задовільний, що дозволяє підтримувати відповідний температурний режим у школі. Регулярно проводиться вологе прибирання всіх приміщень, а спортивної зали — відповідно до затвердженого директором графіка.

Навчальні приміщення для учнів початкових класів розміщено в окремому блоці. Предметні кабінети   достатньо оснащено для навчання учнів. З метою вивчення питань поповнення та збереження навчально-матеріальної бази кабінетів, пропагування кращих зразків досвіду, щорічно перед початком навчального року проводиться атестація всіх кабінетів.      

Класні кімнати та навчальні кабінети забезпечено класними дошками. Спортивна зала площею 42 м2 відповідає нормам її влаштування. У ній щорічно проводиться випробування і перевірка на надійність встановлення та закріплення спортивного інвентаря і нестандартного обладнання. Забезпеченість спортінвентарем та обладнанням складає 60 % від потреби. До послуг учнів надається спортивний майданчик, який повністю відповідає вимогам. Матеріально-технічна база на рівні сприяє  виконанню основної мети фізичної культури — збереження і зміцнення здоров'я, розвитку основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнів, формування умінь і навичок здорового способу життя, проведення корисного дозвілля та активного відпочинку школярів.

Кожен навчальний кабінет забезпечений підручниками, навчальною та методичною літера­турою, посібниками, навчальними обладнанням і дидактичними матеріалами. Засоби навчання систематизовано та зберігаються згідно з розділами, темами, навчальними програмами та класами.

У кабінетах створено всі умови для реалізації практично-дійової та творчої складових змісту навчання, проведення засідань методичних об'єднань, індивідуальної підготовки вчителів до занять та підвищення їх науково-методичного рівня.

Зокрема наявні такі приміщення:

Назва

Кількість

Кабінет директора

1

Методичний кабінет для педагогічних працівників

1

Бібліотека

1

Читальна зала

1

Медичний кабінет

1

Їдальня

1

Гардероб

1

Приміщення для обслуговуючого персоналу

1

Внутрішній туалет (дівчата/хлопці/працівники школи)

3

Усі приміщення світлі, мають естетичний вигляд, озеленені.

Заклад забезпечено учнівськими партами, столами та стільцями, які відповіда­ють зросту школярів різних вікових груп. Усі учнівські меблі промарковані. Робочі місця для учнів відводяться з максимальним урахуванням наслідків щорічних медичних оглядів. Педагогічний колектив приділяє достатньо уваги питанню виховання в учнів правильної посадки. З метою про­філактики порушень постави не менше як два рази в рік проводиться зміна місць учнів, які сидять у першому, третьому рядах. Своєчасно та якісно проводиться ремонт учнівських парт, столів та стільців. Робочі місця вчителів відповідають основним ергономічним вимогам, достатньо шаф, стінок для збереження навчально-наочних посібників, обладнання, роздаткового матеріалу тощо.  

      Слайд №13,14,15  Згідно з річним планом роботи Шевченківської ЗОШ I-II ступенів у 2015-2016 н.р. з питань інформатизації освіти,  перед колективом закладу було поставлено ряд  завдань:

1.Ініціювання забезпечення навчального закладу додатковими комп`ютерами, ноутбуками з метою ефективного впровадження нових Державних стандартів.

2.Забезпечення навчального закладу високошвидкісним доступом до мережі Інтернет.

3. Ініціювання створення педагогами школи власних Web-сайтів, блогів вчителів, ведення електронного журналу. 

4.Формування інформаційної культури учнів, педагогічних працівників.

5. Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

6.Створення умов для практичного використання комп’ютерної техніки учасниками НВП.

7.Використання інформаційних технологій в управлінській діяльності.

8.Забезпечення належного функціонування Web-сайту школи.

9.Передбачити навчальним планом школи використання годин варіативної частини  навчального плану на додаткові заняття з інформатики.

10.Створення і модернізація локальної мережі у навчальному закладі.

11.Інформаційна підтримка та навчально-методичне забезпечення закладу освіти (посібники, підручники, електронні засоби навчального призначення).

Завдання вирішувалися шляхом  планування діяльності  навчального закладу та  проведенням  організаційно-управлінських,  методичних заходів  щодо розвитку єдиного інформаційного освітнього простору навчального закладу у 2015-2016 н.р.

Ключовими організаційно-управлінськими заходами в даному напрямку були:

 Сплановано та затверджено:

1. Розділ  річного плану роботи « Розвиток єдиного інформаційного простору Шевченківської ЗОШ І-ІІ ступенів»

2.План заходів щодо виконання Державної цільової програми впровадження в навчально-виховний процес Шевченківської ЗОШ І-ІІ ступенів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2016р.

3. Графік ефективного завантаження кабінету з НКК.

4.Стратегія інформатизації Шевченківської ЗОШ І-ІІ ступенів.

5.SWOT-аналіз рівня інформатизації школи.

Забезпечено:                            

1.Ведення комп’ютерної бази даних з наявності та використання ЕППЗН в навчальному закладі.

2.Належне функціонування  Web-сайту школи.

3.Функціонування єдиної електронної бази даних навчального закладу,

управління шкільним процесом (навантаження вчителів, складання розкладу,

врахування дітей шкільного віку, генерація звітів ЗНЗ-1, РВК-77, РВК-83)

за підтримки базової комп`ютерної програми «Курс: школа».

4.Поповнення банку електронних документів нормативно-правового забезпечення інформації навчального закладу, включаючи методичні

рекомендації щодо обладнання комп`ютерного класу, стандарту щодо

 інженерно-педагогічних вимог до них.

5. Поповнення та оновлення банку даних вчителів-предметників, що пройшли навчання за програмою ІКТ «Партнерство у навчанні» (Ратушняк Л.П.),  «Медіаосвіта» (Маротчак Л.В.).

6. Поповнення банку даних педагогів, атестованих на курсах дистанційного навчання.(Сухина С.В.-вчитель основ здоров`я).

7.Створення, поповнення та забезпечення функціонування веб-сайту загальноосвітнього навчального закладу

8.Підключення швидкісного Інтернету від компанії Unet.com

     У комп'ютерному класі площею 36 м2 відповідно встановлено 6 комп'ютерів. Усі вони об'єднані в локальні ме­режі, підключені до мережі Інтернет. Інформатичний кабінет обладнаний мультимедійною дошкою та проектором. У 2016 році школу підключено до швидкісного інтернету  від компанії U-net, створено сайт школи, який постійно розвивається.

У навчальному закладі ведеться активна робота із залучення учнів до книжки, яка проводиться  шкільним бібліотекарем  Є.А.Міроновою-Книш 

Бібліотечний фонд становить 437 примірників:

У тому числі підручників: 226

З них для 1-4 класів: 88,  5-9 класів: 52

                                             

Сьогодні КЗ  «Шевченківська ЗОШ I-II  ступенів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області.

ступенів - це сучасний навчальний заклад, який надає освітні послуги жителям 7 населених пунктів Зеленівської сільської ради, зараз в школі 36 вихованців.

Навчально-виховний процес у школі здійснюється згідно із Законодавством України та Статутом, затвердженим рішенням сесії Новомиколаївської районної ради від 14.08.2015року № 10 року та зареєстровано 14.09.2015 року

                                                                                                  

 

Свідоцтво про Державну реєстрацію серія АB № 055895 від 19.12.2002

 

ПОКАЗНИКИ

СТАН

Мова навчання

українська

Кількість класів з них:

1-4

5-9

1,(3,4-індивідуальне навчання)

2,3( індивід навчання)

Кількість ГПД (в них учнів)

1 (25)

Загальна кількість учнів школи

 1-4 класи

5-9 класи

36

16

20

Число учнів 1-х класів

9

Число дітей в групі соціально- педагогічного патронату.

4

Забезпечення учнів гарячим харчуванням

36

Загальна кількість працівників з них:

 педагогічних

 обслуговуючого персоналу

20

12

8

Загальна площа всіх приміщень

1465

Кількість робочих місць у комп'ютерному класі

6

Забезпеченість підручниками

1-4 класи

5-9 класи

100%

Кількість столових

1

Кількість посадкових місць у їдальні

41

Слайд 16  Кадрове забезпечення

Якісний склад педагогів за віком

Кількість педагогічних працівників

                          

                       Навчальний рік 2016-2017

Усього

Із них мають категорію

12

Вища

Друга

Перша

Спеціаліст

До 30 років

3

0

2

1

ЗО-40 років

41-50 років

7

2

1

2

2

51-60 років

2

2

Слайд 17

Склад педагогічних працівників за стажем

Педагогічний стаж

Кількість за навчальними роками

2014-2015

2015-2016

2016-2017

До з-х років

-

-

-

До 4-хроків

3

1

1

5—20 років

2

0

2

Понад 20 років

9

10

9

Слайд 18 Атестація вчителів за 3 роки

2014-2015

2015-2016

2016-2017

Сошина Л.С.

Нежибецький І.І.

2

Круголь В.Д.

Оксенич В.В.

2

Отрішко Л.С.

Фоос О.С.

Савченко С.О.

3

Плинність кадрів порівняно з минулими роками залишається стабільною

У зв'язку з

Навчальний рік

Кількість основних педагогічних працівників

Із них звільнено

Виходом на пенсію, посада

Прізвище, ініціали

Переходом до інших

навчальних

закладів, посада

Прізвище, ініціали

Іншими причинами (вказати), посада

Прізвище, ініціали

2014-2015

13

1

1

-

Кушина А.В.

-

-

2015-2016

11

3

-

Маценко І.Д.

1

Галета І.О.

2016-2017

10

2

Сошина Л.С.

Круголь В.Д.

-

-

-

-

2016-2017 навчальний рік.

Інформація про вчителів: всього-10, сумісників-2, психологів-0.                       Категорії: вища-4, I-2, II-3, спеціаліст-3.

Звання-старший учитель-1, учитель- методист -0

Підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

Порівняно з 2014-2015 навчальним роком мережа класів школи у 2015-2016 навчальному році  не змінилась.На кінець 2015-2016 року статистика руху учнів по школі показала, що вибуло за навчальний рік 0 учні, а прибуло-1.
Середня наповнюваність класів на кінець навчального року:

-початкова школа – 5

-середня школа – 5

 -по школі – 5

         

 Слайд 19Вступ випускників до ВНЗ  та коледжів за три роки:

Вступ до ВНЗ

2014

2015

2016

Кількість випускників

3

5

2

Вступ до ВНЗ взагалі-у%

0%

60%

Коледж

100%

Вступ до ВНЗ на бюджет- у%

0%

20 %

Коледж 100%

          

Моніторинг якості освіти

Слайд20 Інформація про результати моніторингових досліджень з визначення рівня навченості  учнів  

Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (стартовий) 2014-2015 н.р.

Класи

Предмети

Рівень навченості

% високого та достатнього рівня

Кваліметричний показник

Розбіжності з попереднім зрізом*

початковий

середній

достатній

високий

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

Читання

Українська мова

Математика

Природознавство

2

2

1

1

1

1

1

2

1

0

0

0

0

0.45

0.33

0.30

0.38

0

0

0

0

9

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Українська мова (диктант) Географія

Іноземна мова

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

1

1

1

25

75

75

75

75

0.49

0.69

0.56

0.63

0.66

-0,01

+0,03

0

+0,08

11

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Історія України Українська мова  

Українська література

1

2

1

3

3

1

1

3

3

1

1

1

1

1

1

0

100

100

40

40

0.33

0.68

0,73

0,58

0,58

-0,22

-0,09

0

-0,08

-0,23

Слайд 21 Інформація про результати моніторингових досліджень з визначення рівня навченості  учнів  (проміжний)

Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  у 2014-2015 н.р.

Класи

Предмети

Рівень навченості

% високого та достатнього рівня

Кваліметричний показник

Розбіжності з попереднім зрізом*

початковий

середній

достатній

високий

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

Читання

Українська мова

Математика

Природознавство

2

2

1

1

1

1

1

2

1

0

0

0

0

0.45

0.33

0.30

0.38

0

0

0

0

9

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Українська мова (диктант) Географія

Іноземна мова

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

1

1

1

25

75

75

75

75

0.49

0.69

0.56

0.63

0.66

-0,01

+0,03

0

+0,08

11

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Історія України Українська мова  

Українська література

1

2

1

3

3

1

1

3

3

1

1

1

1

1

1

0

100

100

40

40

0.33

0.68

0,73

0,58

0,58

-0,22

-0,09

0

-0,08

-0,23

Слайд 22 Інформація про результати моніторингових досліджень з визначення рівня навченості  учнів  (підсумковий)

Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  у 2014-2015 н.р.

Класи

Предмети

Рівень навченості

% високого та достатнього рівня

Кваліметричний показник

Розбіжності з попереднім зрізом*

початковий

середній

достатній

високий

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

Читання

Українська мова

Математика

Природознавство

2

3

1

2

2

1

1

0

0

0

0

0,44

0,19

0,16

0,33

-0,01

-0,14

-0,14

-0,05

9

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Українська мова (диктант) Географія

Іноземна мова

1

1

1

1

1

1

2

2

1

3

3

1

1

40

75

66,6

75

75

0,46

0,58

0.53

0,45

0,56

-0,03

-0,11

-0,03

-0,18

-0,1

11

Математика

(алгебра та геометрія)

Біологія

Історія України Українська мова  

Українська література

1

1

1

1

1

2

2

1

1

1

3

3

1

1

1

1

1

1

1

1

20

100

100

100

80

0,45

0.66

0,66

0,68

0,66

+0,12

-0,02

-0,07

+0,1

+0,08

Слайд 23   Успішність та якість знань учнів

за І семестр 2016-2017 н.р.

Клас

Кількість учнів на початок семестру

Кількість учнів на кінець семестру

Не

атестовано

Атестовано

Успішність

В

Д

С

П

% якості

н-ня

1 клас

9

9

-

-

-

-

-

-

-

3 клас

4

4

-

4

-

1

2

1

25%

4клас

5

5

-

5

-

2

1

2

40%

5 клас

5

5

-

5

0

2

2

1

40%

6 клас

3

3

-

3

-

 

 

3

0%

7 клас

3

3

-

3

-

3

0

0

100%

8 клас

6

6

-

6

-

4

2

0

11%

9 клас

6

6

-

6

3

1

2

-

64%

По школі

41

41

-

32

3

13

9

7

40,25%

Велику увагу у школі приділялось виконанню «Інструкції з обліку дітей і підлітків»:

  • перевірено списки дітей мікрорайону віком від 6 до 18 років – відповідальний Сошина Л.С.

  • ведеться облік відвідування учнями школи,

  • проводяться індивідуальні профілактичні бесіди з учнями, які пропустили заняття без поважних причин більш ніж 10 днів та їх батьками.

Дітей, які неохоплені навчанням немає.
Протягом 2015-2016 навчального року учнів, які були забезпечені індивідуальним навчанням не було.,У школі діяв соціально- педагогічний патронат (Оксенич В.В. Отрішко Л.С. Нежибецький І.І., Маротчак Л.В.,  

Ратушняк Л.П.)

Слайд 24 Методична робота в школі

    Основні завдання внутрішкільної методичної роботи спрямовані на створення її цілісної системи, виявленню недоліків в роботі вчителів і їх ліквідацію через колективні та індивідуальні форми роботи, формування усвідомлення власних потреб до самовдосконалення мотиваційної готовності якісно виконувати свої професійно-кваліфікаційні функції; оволодіння комп'ютерною грамотністю і застосування сучасних освітніх іінформаційно-комунікативних технологій у навчально- виховний процес, ППД на рівні області, України.                                                                                                         Пріоритетним принципом діяльності педагогів школи є створення умов по
забезпеченню      якісною   освітою   всіх учнів школи. З цією метою у закладі освіти велась ґрунтовна самостійна робота вчителів під девізами: «Від інтерактивного уроку- до активного життя», « Створення портфоліо, як крок до створення сучасного уроку».

Заочні курси перепідготовки при КЗ «ЗОІППО»ЗОР пройшла вчитель світової літератури Фоос О.С..У 2014-2015 н.р. Фоос О.С. як вчитель української мови і літератури пройшла і очну форму навчання при ЗОІППО. Нежибецький І.І.- пройшов заочну форма навчання як вчитель біології та географії (2014-2015), Сухина С.В.- заочна форма навчання як вихователь ГПД (2013-2014) Оксенич В.В.-пройшла очні курси навчання як вчитель початкових класів(2015р.)при КЗ ЗОІППО, Набирає поширення і дистанційна форма навчання.Так курсову перепідготовку (дистанційна форма навчання пройшли вчитель трудового навчання Сухина С.В.та як вчитель біології - Маротчак Л.В., Отрішко Л.С.- (дистанційна форма навчання ) директор школи при КЗ ЗОІППО(2013) та очну форму навчання як вчитель української мови та літератури(2016)., Сєдая В.М.-очні курси навчання з англійської мови(2017).Курси з ІКТ пройшли вчителі: Сухина С.В,(Медіаосвіта), Отрішко Л.С.(Медіаосвіта),Маротчак Л.В(Веб-2.0, Медіаосвіта), Отрішко Л.С., Фоос О.С. (Веб-2.0).

  Для вчителів нашої школи підвищення кваліфікації означає: перебувати у курсі сучасних методів, методик і технологій викладання предметів; знайомитись із досвідом вітчизняних та закордонних колег; застосовувати на практиці все найкраще для того, щоб їх уроки були сучасними і відповідали потребам та інтересам учня ХХІ-го сторіччя.

Вчителі перебувають у постійному пошуку, займаються саморозвитком, який дозволяє їм бути впевненими у своїх можливостях.У професійному конкурсі «Учитель року» брали участь:Отрішко Л.С.,вчитель української мови і літератури (2008), Фоос Оксана Степанівна, вчитель української мови (2008), Нежибецький І.І., вчитель географії і біології (2014), Маценко І.Д,вчитель російської мови і літератури.(2013) ,Савченко С.О.,вчитель історії(2016), Сошина Л.С.,як вчитель математики(2012), Маротчак Л.В.,вчитель початкових класів(2017) і  нагороджені грамоами відділу освіти, молоді і спорту.

  Слайд25  Маротчак Л.В. стала учасником  професійного  обласного конкурсу «Учитель- ХХI сторіччя» (2015р.), «Освіта Запорізького краю»(2017).

  Слайд26  Сухина С.В. , вчитель основ здоров`я, стала учасником професійного конкурсу з  енергозбереження(2015р.)

Слайд 27Вчитель української мови і літератури Отрішко Л.С. презентувала наукову роботу учениці 9 класу Бельмеги В. «Фразеологічні одиниці мови творів Є.Гуцала» в обласному етапі захисту робіт МАН(2014-2015р.р.).

Вчителі української мови та літератури Фоос О.С. та Отрішко Л.С. представляли роботи учнів у конкурсі «Моя Батьківщина- Україна»(2016-2017).

Методична робота вчителів у школі поєднувалася із здійсненням контролю за їх працею, причому перевагу, як правило, надавалось попереджуючому контролю. Який дозволяє попередити теоретичні та методичні прорахунки.Зверталась особлива увага на ведення класних журналів, самоаналіз уроків, виконання практичної частини уроку. Великого значення надають педагоги школи придбанню методичної літератури, вивченню надбань педагогіки,застосуванню сучасних освітніх технологій.

 На підвищення освітнього рівня педагогів велике значення має атестація учителів. Зміни до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» були розглянуті на методичній раді та нарадах при директору.

Одним із стратегічних завдань, окреслених у Державній національній програмі «Освіта» (Україна ХХІ століття), є створення умов для формування освіченої творчої особистості громадянина. Ставиться завдання виховання нової генерації педагогічних кадрів, розробки комплексу теоретичних і методичних основ щодо забезпечення підготовки педагога.

А тому в практику роботи організатора методичної роботи повинна широко ввійти діагностика професійної діяльності вчителів, яка забезпечить науковий підхід до організації роботи з педагогічними кадрами, їх професійний розвиток і саморозвиток. Проведення діагностування та, особливо, самодіагностування педагогічної діяльності у школі спрямувуємо на оволодіння кожним учителем навичок самоаналізу, самооцінки, що дозволяє перевести роботу в режим активного саморегулювання та самокоригування, а також реалізувати одну із функцій методичної роботи стосовно конкретного педагогічного працівника – аналітично оцінювальну, сутність якої полягає передусім у критичному осмисленні існуючої педагогічної практики та особистого професійного досвіду і їх оцінювання.

Практика свідчить, що коли проводиться відповідна робота на діагностичній основі, відбувається зниження педагогічних труднощів щодо самооцінки вчителя.

  Основне призначення діагностування рівня професійної компетентності педагогічних працівників  у закладі освіти– надання необхідної допомоги педагогічним працівникам у професійному розвитку та врахування результатів організації в процесі системи методичної роботи.

Оцінюємо  рівень сформованості компетенцій педагога за такими критеріями:

- методичні знання;

-наукові знання;

-теоретичні знання (педагогічні, психологічні, професійні);

- моральна культура вчителя.

 При діагностуванні користуємося такими методами: педагогічне спостереження., анкетування, бесіда

      У вересні 2015 року було проведено діагностування педагогічних працівників. На основі отриманих даних було сплановано та організовано роботу  всіх методичних підрозділів: методичної ради, методичних об’єднань, творчої групи по роботі над проблемою.(заключний етап) З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада.

Таким чином 2015-2016 навчальному році в школі стабільно діяла структура методичної роботи, яка спрямовувала свою діяльність у напрямку розв'язання науково-методичної проблеми району « Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня»(заключний етап).

У школі працювало методичне об'єднаня класних керівників(кер.Маротчак Л.В.), динамічна група вчителів початкових класів(кер. Оксенич В.В.), динамічна група предметів суспільно-гуманітарного циклу, (кер. Фоос О.С), яка працювала над темою «Особистісно зорієнтоване навчання- важливий чинник творчого розвитку кожного учня», динамічна група природничо-математичного циклу (Сошина Л.С.), яка працювала над темою «Нові технології, які направлені на розвиток особистості учня», скарбниця ППД.

Методична рада школи забезпечувала керівництво всіх структурних ланок методичної роботи.  Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, загальношкільних семінарів, інших методичних заходів.  

У 2016-2017 навчальному році школа працює над науково-методичною проблемою району « Формування конкурентноспроможної особистості шляхом впровадженняих  інноваційних навчально- виховних технологій»  та над науково-методичною проблемою школи - «Інтенсифікація впровадження в навчальний процес активних методів навчання з метою формування конкурентноспроможної особистості».

Слайд 32-38

  Керуючись Указом Президента України від 30.09.2010 р. № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих дітей та молоді», наказом МОН України від 22.09.2011 р. №1099, Програмами розвитку освіти Новомиколаївського району на 2013-2017 рр., рішенням сесії Новомиколаївської районної ради від 28.12.2012 р. №18, наказом відділу освіти, молоді та спорту Новомиколаївської РДА – педагогічний колектив школи протягом 2014,2015,2016  років проводив цілеспрямовану роботу по виявленню та розвитку обдарованих учнів. В школі створений банк даних про виявлені обдарування дітей, їх нахили, інтереси, який постійно оновлюється.

Адміністрація школи проводила цілеспрямовану роботу по заохоченню участі учнів школи в шкільних олімпіадах, інтелектуальних конкурсах. Переможці шкільних олімпіад були активними учасниками ІІ етапу (районного) олімпіад. З математики  учениця 11 класу Меркулова Таїсія зайняла ІІІ місце; Оксени Антон – учень 7 класу зайняв ІІ місце.

   Учні школи були активними  учасниками інших конкурсів. Так в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» протягом 2014-2016 років прийняло участь 18 учнів і отримали такі результати: 5 учнів – з відмінним результатом; 9 учнів – з добрим результатом; 4 учні  - учасники. Відмінний результат отримали: Меркулов Данило (8 клас), Любий Ігор (7 клас), Оксенич Антон (8 клас), Дорошко Данило (8 клас).(Вчитель Сошина Л.С.) Камінський Олексій був учасником районного  етапу захисту науково-дослідних робіт МАН.(2014-2015)(Вчитель- Нежибецький І.І.)

   У мовно-літературному конкурсі «Об`єднаймося ж, брати мої» прийняв участь Маротчак Артур (9 клас) і посів III місце в обласному етапі (2016) (Вчитель Отрішко Л.С.), У обласному етапі Всеукраїнського  заочного конкурсу-огляду внутрішнього озеленення навчального закладу «Галерея кімнатних рослин» взяв участь учень 7 класу Отрішко Микола,(2014-2015н.р.)(Вчитель Нежибецький І.І.). Учні 3 – 9 класів є активними учасниками конкурсу «Весняний і осінній «Колосок»» і отримали відмінні і добрі результати Вчитель Нежибецький І.І.).

    Учні школи взяли участь у VI обласній експедиції- практикумі «Гілея – 2014,2015», присвяченої 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. Команда «Сірчата», під керівництвом вчителя географії Нежибецького І.І. була нагороджена дипломом за І місце в номінації «Сила. Мужність. Честь».

   Учень 7 класу Отрішко Микола став переможцем (І місце) Обласного очно-заочного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Країна моя – Україна» в номінації – літературне мистецтво(2014-2015н.р.) (вчитель Отрішко Л.С.)  і нагороджений грамотою.

    Учень 7 класу Дорошко Данило став переможцем історичної  вікторини,                                                                                присвяченій визволенню Запорізької області  від німецько-фашистських загарбників  (І місце) – керівник Савченко С.О.(2014-2015)                                                                      

    Учень 8 класу Маротчак Артур став учасником екологічного конкурсу «Вплив сміттєзвалищ на навколишнє середовище та способи боротьби з ними у нашому населеному пункті» (керівник – Маротчак Л.В.).(2014-2015)

    Особливо активними учасниками були вихованці Сухина С.В., вчителя екології та образотворчого мистецтва. У конкурсі «Біла ромашка» Дорошко Данило (8 клас) , Меркулов Данило (8 клас) зайняли перші місця; «Моя майбутня професія» - Дорошко Данило (8 клас) – І місце, Отрішко Микола (8 клас) – ІІ місце; «Моя країна – Україна» - Козацтво в боротьбі за свободу в Україні Оксенич Антон (7клас), Дорошко Данило (7клас) – учасники.(2014-2015,2016р.р.), Любий Ігор(8 клас) «Конкурс ім П.Яцика 2017 рік»,1 місце., Оксенич Антон 2 місце на  районній олімпіаді з фізики,Дорошко Данило(9 клас,2 місце на олімпіаді з німецької мови ,2017».

   Учні школи активні учасники конкурсів образотворчого спрямування : «Ми живемо у якісному світі», «Увага! Діти на дорозі», «Малюнки на протипожежну безпеку», «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», «Охорона праці очима дітей», «Малюнки на енергозберігаючу тематику

    Учень 7 класу Отрішко Микола став учасником обласного конкурсу «Кращий волонтер» в номінації (діти людям похилого віку» та учасником інформатичного конкурсу «Медіафестиваль» в номінації «Кращий фоторепортаж» з теми «Видатні люди нашого краю. « Григорій Лютий- наш земляк».(2014-2015н.р.)(вчитель Отрішко Л.С.)

    Учень 8 класу Меркулов Данило став переможцем обласного етапу конкурсу « Таланти твої , Запорізький краю»у 2014-2016р.р.(Вчитель Фоос О.С.

            КЗ «Шевченківська ЗОШ I-II ступенів»  -це те  місце для особистості учня і вчителя, де духовно збагачується кожен учасник навчально-виховного процесу, де формувється громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно-культурне відродження України, у розбудову держави.

                       На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

 Визнання того, що школа - навчальний заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби

-Школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик, зростання професіоналізму на педагогічному та та управлінському рівні .

-Вирішуючи ці завдання, школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери - гуртковій, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особи стості дитини .

Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору.

   Слайд 39-44  На сьогодні, виховний процес в  КЗ «Шевченківська ЗОШ I-II ступенів»   має реальні підтвердження досягнень учнівського-педагогічного колективу  у багатьох напрямах виховної роботи. Важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає управління навчально- виховним процесом. У нашій школі є чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу, творча співдружність з позашкільними закладами, співпраця з адміністацією селищної ради, використання ініціативи громадських організацій, активізація діяльності  учнівського самоврядування.  Виховна робота школи має чітку організаційну систему і проводилась згідно з річним планом роботи школи, кожен місяць якого був визначений як місяць роботи за одним із напрямків виховної роботи. На початку навчального року всіма класними керівниками була спланована робота з класними колективами за всіма напрямками виховної роботи (щоденник класного керівника), які були надані на перевірку  і погодженні директором школи. Організаційно-методичне керівництво виховною роботою виконувало методичне об’єднання класних керівників на чолі з Маротчак Л.В.

             У школі систематично проводилась робота щодо формування основ здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, профілактики ВІЛ-СНІДу, попередження дитячого травматизму.                                                                         Велику увагу в школі приділялось соціальній роботі з учнями.
Поновлено соціальний паспорт школи. Дітям пільгових категорій приділялась особлива увага.
Громадським інспектором з прав дитини, вчителем історії Савченко С.О.проводилась велика роз`яснювальна робота з сім`ями Німої Т.В., Горової В.С., Алєксєнко А.І.  

Співпраця з батьками щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з урахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи,  запрошуються працівники РВУМВС, ЦРЛ    Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників

. Для якісного медичного забезпечення учнів і вчителів у закладі обладнана медична кімната

 Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до ре­зультатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи, у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнюються списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених  від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.

Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи.

Працівники їдальні проходять медичні огляди двічі на рік. Огляди проводяться за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються в медсестра школи:.

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в школі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст. 22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1—4-х класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням.  Стан охорони праці та безпеки життєдіяль­ності

   Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму ді­тей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріо­ритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено

1 службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи. На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.

Також у приміщеннях школи розміщені кілька стендів на теми безпечної поведінки. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорі.

         Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна

відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Разом із тим залишаються високими показники травматизму дітей на уроках фізкультури. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, велася відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи

Слайд 49 -50 Пріоритетні завдання, цілі школи в новому навчальному  році :

  • створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття базової загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІ ступенів.

  • вдосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів батьків і учнів.

  • забезпечення функціонування та розвитку школи, підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.

Для реалізації поставленої мети були вирішенні наступні завдання:

  1. Підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

  2. Забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти.

  3. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

  4. Соціальний захист та робота щодо збереження і зміцнення здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

  5. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

  6. Робота щодо забезпечення школи кваліфікованими педагогічними кадрами.

  7. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю.

  8. Робота із звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

  9. Робота у мікрорайоні школи.

  10. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази школи.

Слайд 51 Дякуємо за увагу

Наша мова - калинова

   МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ, свято одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом. 
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. 
   Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. 

   21 лютого вчителі української мови та літератури Отрішко Лариса Станіславівна та Фоос Оксана Степанівна провели захід до Дня рідної мови, де звучали українське слово та мелодійні пісні.

 Шевченківська ЗОШ разом із Зеленівською сільською бібліотекою вшанували  героїв Небесної Сотні

Вшановуємо Небесну Сотню

   В історії України було багато трагічних періодів та подій. В нас час в історію увійшла ще одна подія - Майдан. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася «Небесна Сотня» - це патріоти, які віддали життя за свої переконання. 

 День пам’яті героїв Дебальцевого

    18 лютого 2017 р., в день другої річниці завершення героїчної оборони Дебальцевого,  у Шевченківській ЗОШ будбулося вшанування героїв нашої Батьківщини. За весь період оборони Дебальцевського виступу загинули 136 і був поранений 331 військовослужбовець Збройних сил України.

    Водночас, в період найзапекліших боїв з 15 січня по 18 лютого 2015 року загинули 110 військовослужбовців, 270 були поранені, 7 взяті в полон і 18 зникли без вісти. Учасники заходу намагалися донести усім присутнім думку, що ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ.

Вшанування подвигів учасників бойових дій в Афганістані як взірець справжнього дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина 

   Найбільш масштабною, тривалою і трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалась 25 грудня 1979 року і закінчилась 15лютого 1989 року. Війна в Афганістані тривала 3340 палючих днів і холодних  ночей. В цей період кожну добу гинув один і отримувало поранення два вихідці з України. Близько 160 тисяч призваних з України,  а всього більше 600 тисяч радянських воїнів пройшли через афганське пекло.

   Сучасне молоде покоління шукає собі кумирів чи героїв , часто  не помічаючи поряд з собою людей , які є прикладом вірності обов’язку, мужності, відваги. Зараз для нас є безцінним джерелом свідчення учасників Великої Вітчизняної війни, яких з кожним днем стає все менше. Але час так  же безжалісно вчиняє і з учасниками афганської війни. Переважна більшість учасників бойових дій зовсім не хочуть розповідати про часи служби. Для них ця тема продовжує залишатись болючою.  

   Свою вірність справі та заповітам воїнів - афганців і всіх тих, хто представляв інтереси держави на чужині, в різних куточках планети, полеглих і живих, ми покликані підтверджувати активною і свідомою участю  у будівництві нової України , керуючись при цьому головним уроком історії: великі цілі і великі здобутки під силу лише згуртованому народові,  народові- патріоту.

Відкритий урок вчителя історії Савченко Світлани Олексіївни з теми "Культурне життя України у другій половині ХІХ ст."

Відкритий урок вчителя української мови та літератури Отрішко Лариси Станіславівни з теми "Г.Ф. Квітка-Основ`яненко. Повість "Маруся". Образи Наума, Насті, Марусі та Василя"

     3 лютого у школі був проведений відкритий урок з української літератури. Учні 9 класу пов`язали події минулого і сучасного, аналізуючи повість "Маруся", висловили власні думки.

     Повість насичена позасюжетними елементами: українські народні звичаї, обряди — весілля, сватання з усталеним текстом, емоційними піснями, дотепними примовками. Вражає сцена похорону, народні го­лосіння в устах батьків виписані з етнографічною точністю. Майстерно змальовані в традиціях сентименталізму чудові пейзажі української но­чі, елегійна картина ранку, що стали взірцем для багатьох поколінь письменників. Розлогі портретні характеристики персонажів, насичені фольклорними елементами, повчальні авторські відступи, репліки — це все становить етнографічне тло твору.

     Григорій Квітка-Основ’яненко першим в історії української літератури утвердив оповідну манеру письма, за що Т. Шевченко назвав його «бать­ком», пізніше це ім’я поширилося і закріпилося надовго: «батько україн­ської прози». За словами  

І. Франка, Квітка — «творець людової повісті, один із перших того роду творців у європейських письменствах» (Г.Дмитренко).

Герої Крут – для нащадків взірець

І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста. Триста перший –
І ти, І я, І кожен з нас…
Петро Шкрабюк

 

     Багата на події історія українського народу яскраво доводить – на долю нашого народу випало досить лиха. Із свідчень давніх джерел можна зробити висновок, що майже кожне століття було розпочато або голодними роками чи наслідками епідемій, або спустошливими війнами, іноземними поневоленнями.

     Але людина повинна пам’ятати  звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру. Особливо це повинна знати молодь!

30 січня Завідуючий Зеленівскою сільською бібліотекою Маляренко Ю.О. разом з Директором Зеленівського СБК Маляренко Л.А. та вчителем української мови та літератури Шевченківської ЗОШ І-ІІ ст. Фоос О.С. провели з дітьми виховний захід – годину спогадів до дня пам`яті Героїв Крут.

     Метою заходу було розширити знання учнів про трагічні події січня 1918 року під Крутами, розвити почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, інтерес до літератури про бій під Крутами.

     В ході проведення заходу учні знайомились з історичними довідками, переглядали відеоматеріали, читали вірші та поезію, присвячену пам’яті героїв Крут!  На виховній годині спогадів були присутні також директор школи Отрішко Л. С. та вчитель молодших класів Маротчак  Л. В., які разом з учнями Меркуловим Д., Никоненком  Є., Ігнатенком  І., Лосєвим В., Отрішком  М. активно обговорювали  події  29 січня 1918 року.

     Хвилиною мовчання була вшанована пам'ять українських юнаків, які загинули під Крутами.

Підсумовуючи годину спогадів, вчителі та учні зійшлися в думці, що битва під Крутами, хоч і не була зразком військового мистецтва, проте яскраво характеризує  бажання українського народу жити на власній землі. Провівши паралелі із героїчним сьогоденням на території деяких окупованих районів Донецької та Луганської областей, учні зрозуміли: боронити свою землю – наш святий обов’язок!

 

День Соборності

     22 січня Україна святкує День Соборності. Це особливе свято покликане нагадати нам, що в якому б куточку країни ми не мешкали, якою би мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України. 
     І щоб підтримати ідею свята, учні Шевченківської школи провели символічний флешмоб до дня Соборності України. Ініціаторами виступили учні 9 класу, які закликали до активної участі усіх школярів.


Любіть Україну, як сонце, любіть, 
як вітер, і трави, і води, 
в годину щасливу і в радості мить, 
любіть у годину негоди!.. 
Любіть Україну у сні й наяву, 
вишневу свою Україну, 
і мову її солов’їну. 
Між братніх народів, мов садом рясним, 
сіяє вона над віками… 
Любіть Україну всім серцем своїм 
і всіми своїми ділами!

Новорічне свято - 2017

Права та обов'язки дитини в Україні

   14 жовтня 2016 року в Шевченківській ЗОШ І-ІІ ст. головним спеціалістом відділу "Новомиколаївське бюро правової допомоги" Першого запорізького місцевого центру з надання БВПД Кулько Н.О. було проведено інформаційно-просвітницьку роботу на тему "Права та обов'язки дитини в Україні". Захід було проведено для учнів школи, також на ньому були присутні вчителі Шевченківської ЗОШ. У процесі вищезазначеного заходу була проведена лекція на тему: "Права та обов'язки дитини в Україні" та показана презентація, розроблена відповідно до Конвенції ООН про права дитини з пояснювальним супроводом до неї.

Відкритий урок з української мови

Фоос Оксани Степанівни

Тиждень англійської мови

2016 – Рік англійської мови в Україні. Наразі у Шевченківській ЗОШ триває Тиждень англійської мови, який має на меті активізувати цікавість учнів до вивчення мови, а також ознайомити із традиціями Великобританії.

Тиждень безпеки руху

Інформація

про проведення Тижня безпеки життєдіяльності

в Шевченківській ЗОШ І-ІІ ступенів

 

 

1. Оголосити Тиждень безпеки дорожнього руху руху з 14 по 20 листопада 2016 року

 

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху  було проведено:

  1. Бесіди:

            « Обережно, діти на дорозі»                                              2-4 кл

             « Абетка пішохода»                                                             1-9 кл

  1. Уроки інформатики « Сходинки до інформатики. Дорога до школи»

  2. Конкурс малюнків у Програмі Paint “ Я-пішохід», « Дорога до школи»

4) «  Дорога до школи. Створення маршруту руху учня від  дому до школи» 5-6 клас

 

5) Мандрівка « У країну дорожніх знаків»                                        2-4 кл

 

 6) Інструктаж з техніки безпеки, правил вуличного руху                8-9 кл

 7)Випустили стінгазету для висвітлення питань з безпечної життєдіяльності учнів та профілактики травматизму;

8) Заняття – тренінг «Надання першої допомоги при кровотечі, переломах кінцівок, постраждалим в ДТП»

 

                              

9) В рамках тижня переглянуто відео та мультиплікаційні фільми : Правила дорожнього руху для дітей https://www.youtube.com/watch?v=ztROw_xb-D4

Пригоди у світі плюс плюс: Про важливість дорожніх знаків https://www.youtube.com/watch?v=i1L6DBw_l9w

Мультик ПДР https://www.youtube.com/watch?v=wXVJSsru_NM

Серія мультфільмів Безпека на дорозі https://www.youtube.com/watch?v=WiBsxTfseuE

Дорожні знаки для малят https://www.youtube.com/watch?v=KeEyUiwVlJ8

Уроки тітоньки Сови Безпека дорожнього руху https://www.youtube.com/watch?v=FKJnIyMug_Y

 

 

                                                                                                                                             Директор школи      Л.С.Отрішко

З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

Вітаємо з довгоочікуваним Днем Святого Миколая! Сердечно бажаємо Вам, шановні, здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті. 
Щастя, добра та злагоди Вам і вашим родинам!
Не знаємо, наскільки Ви були чемні, але впевнені, що Миколай не обмине вас зі своїми подарунками! 
Сподіваємся, Миколай зробить Ваше життя кращим і веселішим!

День вчителя

bottom of page